piątek, 10 lipiec 2020 21:48

Szukasz kasy online dla lekarzy?

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Już tylko kilka miesięcy zostało lekarzom do obowiązkowego wprowadzenia kas fiskalnych online w swoich gabinetach. Nawet jeśli kupią kasę wcześniej, mogą skorzystać z ulgi. Wybraliśmy cztery modele kas i drukarek fiskalnych online, które najlepiej sprawdzają się w branży medycznej.

Lekarze i stomatolodzy świadczący usługi opieki medycznej w prywatnych gabinetach muszą mieć kasę fiskalną już od pierwszego przyjętego pacjenta. Tej grupy zawodowej nie obejmuje zwolnienie podmiotowe z kasy – przysługujące ze względu na nieprzekroczenie limitu obrotów w wysokości 20.000 zł rocznie. Co więcej, już od 1 lipca 2021 r. lekarze muszą mieć kasy fiskalne online.

Kasy fiskalne online to urządzenia nowej generacji, przesyłające dane o transakcjach i zdarzeniach do Centralnego Repozytorium Kas (CRK). Celem wprowadzenia tego rozwiązania jest zwiększenie kontroli nad poprawnością rejestrowania sprzedaży przez podatników. Kasy online’owe dają lekarzom także m.in. możliwość wystawiania e-paragonów.

 

Kasy online dla lekarzy

Oczywiście nie trzeba czekać do czerwca, by zakupić kasę online do gabinetu lekarskiego. Niezależnie od momentu nabycia i wprowadzenia urządzenia w działalności, przy wymianie kasy na online’ową lekarzowi przysługuje ulga w wysokości do 700 zł. Odliczenie to jest możliwe nawet w przypadku, gdy podatnik już z niego skorzystał przy zakupie pierwszej kasy fiskalnej z elektroniczną lub papierową kopią paragonu.

Na rynku dostępnych jest wiele urządzeń o różnych parametrach i funkcjach. Część z nich powstała m.in. właśnie z myślą o branży medycznej. Przy zakupie kasy online dla lekarza warto wziąć pod uwagę przede wszystkim potrzeby działalności i specyfikę świadczonych usług. Czy lekarz przyjmuje pacjentów wyłącznie w jednym gabinecie, czy też odwiedza ich w domach lub realizuje wizyty w kilku różnych miejscach? Czy przyjmuje lub chce przyjmować płatności kartą? Odpowiedzi na te i inne pytania pomogą znaleźć urządzenie najlepiej sprawdzające się w gabinecie lekarskim!

 

Najlepsze kasy fiskalne online dla lekarzy

Wybraliśmy kilka propozycji kas fiskalnych online dla lekarzy. Większość z nich to niewielkie, proste w obsłudze urządzenia, wyposażone w wiele ważnych funkcji.

 

Posnet ERGO Online

Mała, mobilna kasa świetnie sprawdzi się w każdym gabinecie lekarskim. W niewielkiej obudowie kryją się ogromne możliwości. Kasa fiskalna Posnet ERGO Online umożliwia modułową rozbudowę – wersję podstawową można rozszerzyć m.in. o dodatkowe moduły komunikacyjne. Wyposażona w wytrzymały akumulator, komunikuje się z CRK poprzez łącze stacjonarne lub bezprzewodowo.

 

Novitus NANO Online

Unowocześniona wersja kasy fiskalnej cenionej przez lekarzy od lat. Novitus NANO Online świetnie sprawdzi się w pracy mobilnej – posiada wytrzymały akumulator i możliwość bezprzewodowego połączenia z internetem. Łatwa w obsłudze, wyróżnia się niezawodnością oraz eleganckim designem dobrze komponującym się w gabinecie lekarskim.

 

POSPAY Online

Innowacyjne połączenie kasy fiskalnej, drukarki fiskalnej i terminala płatniczego doskonale sprawdzi się w gabinetach lekarskich, których pacjenci chętnie wybierają płatności bezgotówkowe. Fiskalny terminal płatniczy to małe, mobilne urządzenie dające ogromne możliwości. To też oszczędność. W ramach programu Polska Bezgotówkowa urządzenie można otrzymać za darmo!

 

POSNET TEMO

Drukarka fiskalna online to propozycja dla lekarzy, którzy w swojej pracy wykorzystują oprogramowanie do zarządzania sprzedażą. To najmniejsze urządzenie fiskalne na rynku wyróżnia się wysokimi parametrami technicznymi oraz niezawodnością. Drukarka online’owa daje lekarzowi wiele możliwości – między innymi szeroki wybór wydruków niefiskalnych.

 

Więcej o kasach online dla lekarzy czytaj tutaj!

Czytany 266 razy Ostatnio zmieniany piątek, 10 lipiec 2020 22:25

Artykuły powiązane

 • Kasy fiskalne online – od kiedy dla kolejnych branż w 2021 r.? Kasy fiskalne online – od kiedy dla kolejnych branż w 2021 r.?

  Pomimo silnego kryzysu branża hotelarska i gastronomiczna wymieniły swoje urządzenia na kasy fiskalne online. Z początkiem roku w serwisach fiskalnych zaczęli pojawiać się kolejni przedsiębiorcy – to fryzjerzy, właściciele klubów fitness i firm budowalnych, kosmetyczki, a także lekarze i prawnicy. Ciąży na nich obowiązek stosowania kas fiskalnych online. Od kiedy? I dlaczego już teraz kupują kasy?

 • Spóźnienie z instalacją kasy online – czy pozbawia prawa do ulgi? Spóźnienie z instalacją kasy online – czy pozbawia prawa do ulgi?

  Lokale gastronomiczne, składy opału i obiekty noclegowe od 1 stycznia 2021 r. muszą rejestrować sprzedaż za pomocą kasy fiskalnej online. Przepisy są w tej kwestii jednoznaczne – spóźnienie z instalacją urządzenia online’owego naraża przedsiębiorcę na sankcje skarbowe oraz utratę prawa do ulgi na kasę. A co w przypadku, gdy podatnik nie prowadził sprzedaży i nie uzyskał przychodu? Odpowiedzi na pytanie, czy w tej sytuacji ma prawo do ulgi, udzielają interpretacje indywidualne organów skarbowych.

 • Kasy online – przepisy: Odroczenie terminu tylko na indywidualny wniosek – jak go złożyć? Kasy online – przepisy: Odroczenie terminu tylko na indywidualny wniosek – jak go złożyć?

  Odrzucenie projektu ustawy, która miała przesunąć termin instalacji kas online o rok m.in. dla hoteli i gastronomii, położyło kres nadziei tych branż na uniknięcie uciążliwego obowiązku. Nie oznacza to jednak, iż pozostali oni całkowicie bez szansy na późniejszy termin wprowadzenia kasy online. Przepisy dają możliwość indywidualnego odroczenia terminu wymiany kas na online’owe. Firmy muszą się jednak śpieszyć - mają na to czas tylko do końca roku.

 • Wymiana kas fiskalnych na online 2021 – kiedy nie obowiązuje? Wymiana kas fiskalnych na online 2021 – kiedy nie obowiązuje?

  Przedsiębiorcom świadczącym usługi związane z wyżywieniem pozostało już tylko kilka dni na zakup nowego urządzenia. Wymiana kas fiskalnych na online 2021 nie zostanie odroczona – choć wielu podatników aż do końca miało na to nadzieję. Wybierając się do salonu sprzedaży kas online w Warszawie lub każdej innej miejscowości warto wcześniej zorientować się, czy obowiązek wymiany dotyczy wszystkich kas użytkowanych w firmie.

 • Kolejna branża z kasami online – już od 1 stycznia 2021 r.! Kolejna branża z kasami online – już od 1 stycznia 2021 r.!

  Nie tylko gastronomia i obiekty noclegowe, ale też podatnicy zajmujący się sprzedażą węgla, brykietu oraz m.in. koksu i półkoksu – od 1 stycznia 2021 r. branże te obejmie bezwzględny obowiązek stosowania kas fiskalnych online. Ministerstwo Finansów przypomniało o zbliżającym się terminie i nie zamierza go przesuwać.